INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
24. august 2019

Uudised

Disainitudengid avaldavad meelt anoreksia vastu!   02.04.2008
02-04-2008_043_091332.jpg

Täna varahommikul sai Tallinna kesklinnas asuv Mare Mikoffi taies „Hämarik" selga õhulise kleidi. Skulptuuri riietasid Eesti Kunstiakadeemia disainitudengid Lauri Hirvesaare eestvedamisel, et valmistuda segamatult meeleavalduseks anoreksia vastu. Kleidi autoriks on Tallinna Tehnikakõrgkooli rõiva- ja tekstiiliala ressursikorralduse eriala esmakursuslane Teele Villem.

Meeleavaldus leiab aset täna pärastlõunal algusega kell 14.00 sealsamas „Hämariku" raidkuju juures, mis asub Estonia pst ja A.Laikmaa tänava ristumiskohas Viru Keskuse ja Kaubamaja vahelisel alal vaatega Eesti Kunstiakadeemiale.

Demonstratsiooni eestvedaja Lauri Hirvesaare sõnul tuli mõte antud ettevõtmine korraldada seoses saabunud kevade ja soojenevate ilmadega, mil talverüüd kappi tagasi pakitakse. „Meie eesmärk disainitudengitena on avalikkusele meedia vahendusel kõva häälega öelda, et naiselikkus on moes, kurvid on vallatud ning anoreksia on OUT!!! Antud skulptuur sobis meie ideed just visuaalselt väga hästi toetama ning kuna taiese autor oli nõus, siis tegime mõtte teoks," avas Hirvesaar riietamise tagamaid.

Video hommikul toimunust leiate: http://www.youtube.com/watch?v=mg5IYBWAm_g

 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster