INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
24. august 2019

Uudised

Minu Mustikakarva ööd Kumus  31.03.2008
my_blueberry_nights_foto_085700.jpg

Eesti Kunstimuuseumi ja Tallinnfilmi koostöös näeb jätkuvalt Kumu auditooriumis enim publiku südameid võitnud väärtfilme.

Teisipäeval, 1. aprillil kell 18.00 linastub Wong Kar-Wai sulni melanhoolia, klaustrofoobse ruumi ja võrratult kauni kaameratööga mängufilm „Minu mustikakarva ööd“ (My blueberry nights), 2007. Filmi peaosas tuntud pop-jazzlaulja Norah Jones, teistes osades Jude Law, Natalie Portman, Rachel Weisz jt.

Pärast järsku lahkuminekut oma mehest võtab Elizabeth jalge alla reisi läbi kogu USA, jättes selle käigus seljataha kõik oma mälestused, eluunistuse ja kohvikuomanikust uue kallima - seda kõike teeb ta selleks, et lappida kokku oma murtud südant.
Töötades kõikjal ettekandjana, sõbruneb Elizabeth inimestega, kelle igatsused on tema omadest veelgi suuremad; nende hulka kuuluvad näiteks oma eluga kimpu jäänud politseinik ja temast võõrdunud abikaasa ning ebaõnnelainele sattunud mängur, kel on üks arve õiendada. Nende tegelastega tutvudes jõuab Elizabeth tõelisele mõistmisele üksindusest ja tühjusest ning ta hakkab taipama, et eksirännak on lahutamatu osa tema eneseotsinguist.
Mõistatusliku pealkirjaga filmis "Minu mustikakarva ööd" kirjeldab Hongkongi stiilimeister Wong Kar-Wai talle ainuomase visuaalse joonega mõistuloo armastuse järele janunevaist jänkidest. Popstaar Norah Jones kulgeb Elizabethi rollis läbi episoodiks jagatud jutustuse tegelaskujuna, kes üritab võita oma eksistentsiaalset nukrust. Kaunilt kujundatud film laseb vaatajal rännata läbi USA idast läände.

Festivalid ja auhinnad: Cannes (in competition).
Piletid Kumu kassadest 40 ja 60 krooni.

 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster