INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
21. august 2019

Uudised

Allergia  25.05.2006
Kirsti_must-valge_201438.jpg

Lugesin ühel õhtul jälle suures koguses naistefoorumite teemasid. Tuleb välja, et väga-väga suur hulk emasid jookseb oma lastega ühe nahaarsti juurest teise juurde ja kahjuks suur osa nendest ei saagi vastust oma küsimustele. Mis ime see allergia siis on, millele vastavad spetsialistid ka lahendust ei leia. Minul oli väiksena näiteks allergia „Mistra” vaipadele, ema lõpuks ise avastas. Arstid suutsid öelda vaid „Jaa, see on 20. sajandi moehaigus.” Mina naiivitar arvasin, et tänapäeval on palju lihtsam diagnoosida põhjusi, aga näe - ei ole! Milleks siis need meeletud järjekorrad allergoloogile? Targemaks saad ikka katsemeetodil. Lasteaedades pidid tänapäeval kokatädid tegema kastmegi kahes osas, ühe piimaga ja teise ilma piimata, sest piimaallergiat põdevaid lapsi on piisavalt palju! Ja minu vanaema ei saanud kuidagi aru, mis asi see allergia on! Nende ajal polnud „sellisest haigusest” keegi kuulnud. Aga vanaema ei teadnud ka midagi säilitusainetest ja pesugi pesi pulbri asemel seebiga!

Tervitades Kirsti

Kommentaarid: [4]

Sid 25.05.2006 14:09
ptui, ptui, ptui....õnneks mu lapsel pole miskit häda. Kord kui vanaisaga pool purki mett sisse kühveldasi, siis lõi paar punni.
Grisha 25.05.2006 16:20
Minul on jälle allergia koerakarvadele, nii kui kui kuhugile sellisesse kohta lähen kus koer sees majapidamises, hakkan aevastama ja turtsuma nagu kass.....ja kasside vastu pole mingit allergiat...järsku sellest et ise kassi aastal sündinud ;)
Kessu 25.05.2006 16:55
See piima allergia on küll üks naljakas variant.....peaks ju laps ometi sündides sellest elatumagi....üks mu sõbranje ei saanud lapsele muid piimatooteid anda kui ainult soja baasil...ja need olid jube vastiku maitsega. Vaesed lapsed!
Tõruke 25.05.2006 20:35
Kuidas sinu pisikesega on Kirsti, kas on ka moetõbi kallal või on loodus säästnud? Hirmus jah, igal teisel väiksesel lapsel on midagi külges....
Artikli kommenteerimiseks logi oma kasutajanimega sisse.
Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster