INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
24. august 2019

Uudised

Jõulukurjus  20.12.2007
kirsti3_083107.jpg

Olete te märganud kui kurjad on inimesed? Eriti hulluks on asi läinud vist seoses suure jõulupaanikaga. Jõul peaks ju ikka selline rahu ja headuseaeg olema, aga tundub, et väga suur osa inimestest (eriti Tallinna linnas) saab jõulutunde sellest, kui on teist inimest totaalselt pori ja sõimuga kostitanud.
Tulin just Selverist. Kassas oli naisterahvas esimest päeva tööl. Ta oli üllatavalt tubli ja järjekord liikus suht kiiresti. Minu ees olnud meesterahvas oli aga silmnähtavalt halvas tujus ja kui juba halb tuju on olemas, tuleb seda levitada! Kassapidaja sai oma osa kätte. Tubli naine oli, naeratas viisakalt, soovis häid lähenevaid pühi ja kutsus „härrat” jälle sisseoste tegema. No arvake, kas see mõjus nagu punane rätik härjale! Oi ta nähvas ikka veel paar teravust. Jube! Millest selline käitumine? Täiesti mõistmatu. Äkki on tal väike või on naine mingi parema klemmi juurde läinud? Või ei saa jõulupreemiat? Aga see kassapidaja pole ju süüdi! Aga see kõik kahvatub mu naabriproua kõrval! Eile tuli mulle sõbranna külla. Esimest korda. Jõudnud meie ridaelamu ette, teadmata kuhu auto parkida-helistas. Läksin siis välja, et ta väravast sisse lasta, aga naabrinaine oli juba ees ja karjus minu külalise peale. Mis õigusega too oli jäänud seisma nii, et auto nina oli tema aia ees! Kujutage ette! Inimese elus on kõige olulisem see, et keegi ei peatuks ta värava ees! Teatas, et nii nõmedad külalised meil käivadki ja küll tal ikka enne oli hea elu! Olgu mainitud, et ühtede naabritega on proua ainult politseiga asju ajanud ja teiste naabritega pole ta viis aastat teretanudki. Sama tänava inimestega olevat ta kohtus käinud jne. Karjus minu välisuksel, sõimas mind ja mu külalist. Ja mille eest siis? Mis talle siis halba tehti või kes midagi valesti tegi? Tänav on ju avalik, seal võivad kõik peatuda, seda enam, et inimene oli autos ja helistas just selleks, et küsida kuidas parkida nii, et kedagi ei segaks! Viisakas juhendamine oleks ju palju inimlikum, aga kuhu ikka antud pole, sealt ei saa võtta ka. Kui inimene on mats, siis on seda kauaks ja küürakat pidi parandama ainult haud. Seega, meil kõigil esineb elus päevi mil astume juba hommikul vasaku jalaga voodist ja terve päev kisub viltu. Mõtleks ikka sellele, et alati ei ole võõrad inimesed meie hädades süüdi ja kui oma viha kasvõi poksikoti najal leevendada, oleme me juba natukene maailma parandanud. Jätame mõnikordki kõrvalseisjate hea tuju alles, endal ju ka rõõmsate inimeste seas parem olla. Häid jõule ja rahulikku meelt soovides

Kirsti.

Kommentaarid: [7]

seliin dioon 20.12.2007 08:40
sullegi häid jõule. Küll sul on ikka värvikas elu!
merca 20.12.2007 11:01
ja mis on poes tunglemises head? Inimesed on närvilised ja sõkuvad üksteisel seljas. Kahju et sai kassapidajaks õpitud.....
Teine värk see, et miks sult tuleb ainult negatiivseid jutte, koguaeg kellegi kirumine jne. Kirta miskit kaunit, vähemalt jõulude ajal!
merca 20.12.2007 11:02
Ilusaid jõule ja jõulurahu sulle ja su perele!
Märtsijänes 20.12.2007 13:17
mutil olid päevad:P
Inimesed ongi praegu oma jõuluhulluses segamini pööranud. Hea, et sain kingid juba ammu ostetud, kahjuks peab veel ka mõnikord söögipoodides kondama. Aga hoian suht eemale:)
Märtsijänes 20.12.2007 13:18
ahjaaa, rahulikke jõule Teilegi kõigile!
lissi 20.12.2007 16:01
mina olen aru saanud, et on kõige parem, kui naabreid pole.on kogemus samasuguste fruktidega nagu mainitud isik ja saan täiesti aru (vahel mõtlen, et kas on üldse võimalik, et sellised jobud on olemas!)
Siilike 21.12.2007 11:25
Täitsa haigeid inimesi ikka on olemas! Ära pane hulle tähelegi.
Ilusat jõuluaega kõigile!
Artikli kommenteerimiseks logi oma kasutajanimega sisse.
Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster