INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
24. august 2019

Uudised

Ilmus kodumaise trummi ja bassi kogumik "EESTI DRUM'N'BASS vol 2"  19.12.2007
Eesti_DnB_vol_2_--_esikaas_085209.jpg

Alates tänasest on muusikapoodides üle Eesti müügil värske kodumaise trummi ja bassi kogumik "Eesti Drum'n'Bass vol 2", mille koostas DJ L.Eazy. Kogumiku esitluspidu toimub sel reedel, 21. detsembril kell 22 Tallinnas, klubis UpUp, kus esinevad plaadikangelased.

"Eesti trummi ja bassi produtsendid teevad täiesti arvestataval tasemel muusikat, mis on ka ülemaailmselt tunnustust leidnud," räägib DJ L.Eazy kogumikplaadi saamisloost: "Kahjuks jõuab väga palju head uut muusikat ainult väga kitsa ringkonnani. Kogumikplaat "Eesti Drum'n'Bass vol 2" jäädvustab Eesti trummi ja bassi hetkeseisu ja tutvustab seda suurepärast muusikat / väärt kraami laiemale auditooriumile."

Esimesel plaadil on kolmteist täispikkuses lugu erinevatelt Eesti artistidelt: QBA, To-Sha, L.Eazy, S.I.N., Critikal, 007 (Dzheimz), Leslie da Bass, Mutated Forms, Inztance, Lizon, Bladetone, Prospecta, Loudy ja Deep Science. Teise plaadi on kokku miksinud DJ L.Eazy, kus kõlavad lood esimeselt kettalt ja ka rida teisi lugusid kodumaise trummi ja bassi ässadelt.

Kogumikplaat "Eesti Drum'n'Bass vol 2" on mahukas, sisaldades endas pea kahe ja poole tunni jagu elektroonilist muusikat. Esindatud on nii rahulikumad ja meloodilisemad kui ka kiiremad, karmimad ja tantsulisemad lood Eesti artistidelt, osad neist juba tuntud ja ka välismaal ilma teinud DJ-d ja produtsendid, teised seni veel avalikkuse eest varjul olnud artistid.

Sel reedel, 21. detsembril kell 22 toimub Tallinnas, klubis UpUp (Estonia pst 1/3) kogumiku "Eesti Drum'n'Bass vol 2" esitluspidu. Muusikat mängivad plaadikangelased: Mutated Forms, To-Sha, S.I.N, QBA, Dzheimz, Prospecta, Lizon, Inztance ja L.Eazy.

Kodulehekülg ja katkendid plaadil olevatest lugudest: www.myspace.com/eestidnb

Eesti trummi ja bassi ajaloost: Kui junglemuusika algusajaks maailmas loetakse umbes 1991 ja drum'n'bass'i sünniks 1994. aastat, siis esimesed murtud rütmid kõlasid siinsetel pidudel umbes 93. aastal. Aastal 1997 tuli välja Eesti alternatiivse tantsumuusika kogumikalbum Vibratsioon. 1999. a ilmus Dzheimzi & Ninja album "Gas Mask" ning juba järgmisel aastal ka nende tulevikuhõnguline "NewDancebeat". Inerneti kasutamise võimaluste avardumisel loodi esimene alternatiivmuusika sait A-reen, millest kasvas välja senini trummi ja bassi rindel tegutsev www.clubarena.com. Aastal 2000 tegid DJ S.I.N ja Critikal koos albumi "Check 101", hakati korraldama suuremaid tehasepidusid nagu LAB, ka Vibe hakkas ühes väikses ruumis antud muusikastiili mängima. Kerkisid esile üritusteseeriad Tune In, The Lightning, Circulation, jpt, mis tõid siia staare, keda varem veel kunagi nähtud polnud ega isegi nende tulekust unistada julgetud. Tollases Energy FM raadiojaamas oli kogunisti 2 saadet: "Tune In" ja "Outerlimits". Aastal 2002 ilmus esimene 12" väljalase välismaa leibeli DSCI4 alt - artistideks S.I.N ja Stare. 2003. aastal ilmus esimene Eesti drum'n'bass kogumik nimega "Dynamu bass". Samal aastal said alguse sariüritused Jungle Fever ja Jus'Fine. Algas senini kõige kvaliteetsemaks peetud drum'n'bassi üritustesari Tartus - Sin City. Raadio 2 sai endale kaks vaid drum'n'bass muusikale mõeldud saadet: "Tramm ja Buss" ning "Tjuun In" (algselt "Circulation"). Järsku tekkis rodu Eesti trummi ja bassi artiste, kelle lugusid välismaa suurkujud ja selle zhanri maailmastaarid pidudel või raadiotes mängisid, reliis välismaa leibeli alt ei üllata enam kedagi. www.myspace.com/eestidnb
www.clubarena.com

 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster