INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
23. oktoober 2019

Uudised

Sugulased karistuseks  06.08.2007
kirsti3_090709.jpg Sõpru saame me endale valida, sugulased antakse sündides kaasa-kahjuks! Tõesti piinlik kirjutada seda lugu, aga ehk on keegi, kes tundnud sama tunnet. Mu emapoolses suguvõsas selline naisterahvas, kes kooliharidust saanud vähevõitu ja jumal pole selle haritusega ka kõige lahkem olnud. Samuti on ta ise elus kõik teinud ikka selleks, et asjad päris nii ei sujuks, nagu tema tahab. Nii ongi ta kuuekümneselt üks õel ja kibestunud inimene. Labane ka. Terve elu kõvasti liiderdanud-loomulikult nüüd kõige ontlikum ja „perekonna eest” seisvam. Nagu kõik inimesed ta ümber põeks mälukaotust! Veider! Aga mis peamine, süüdi tema ebaedulises elukeses on ikka need, kellel läheb paremini. Põhiliseks süünoolte sihtmärgiks pidin nüüd olema mina. Miks pank annab Kirstile laenu, aga tema tütrele mitte? Kes süüdi? Kirsti! Miks Kirstil on linnas maja ja mitte ühetoaline korter-nagu tema tütrel? Kes on süüdi? Õige! Kirsti ikka. Miks Kirstil on nii suur auto? Miks nad reisivad? Miks nad juba kümme aastat koos elavad? Miks nad lahku ei lähe? Miks on Kirsti pildid raadio reklaamtahvlitel? Miks ta oma eluga rahul on? Küll tal ka hakkab halvasti minema ja tema õnn läheb teistele üle jne...jne... Kujutate ette jah? Seda lora tuleb ta minu emale rääkima! Inimene suunab kogu oma energia laimule ja kadetsemisele. Mida selline elu inimesele pakub? Teeb mulle pahasoovimine teda õnnelikumaks? Lunastab ta noorpõlve patte? Toob raha perre? Ei mõista. Kuidas ma ka ei püüa. Ja ometi ei puutu ta minuga kuidagi kokku, ei tunnegi mind, kui inimest. Küll võib olla väsitav heita igal õhtul magama ja ärgata uue päeva algul nende rusuvate mõtetega. Hoidku jumal teid selliste eest!
Mina hoian end ise piisavas kauguses.
Tervitades Kirsti.
Kommentaarid: [4]

Siilike 06.08.2007 09:49
täitsa olemas. Samamoodi mu lihane tädi. Elab kuskil maakolkas ja sisiseb. Tal pigem vaen mu emaga, kes alati hästi kõigega hakkama saanud, raha,kord ja puhtus majas jne. Ta olla isegi kunagi vingunud, et nojah, mis linnasakstest rääkida, isegi nende lapsed sünnivad nukunägudega. Nüüd tagaselga räägib, et miks minu ema lastel hästi läheb ja tema lastel mitte jne
Kessu 06.08.2007 10:15
minu ema õde on üks igavene vingujast nõid ja laisk ja loll veel pealekauba. ta on mu ema peale koguaeg kade olnud selliste väiklaste asjade peale nagu et ema pole lahutanud ja meil läheb kõik peres hästi jne. Nüüd käib oma emale pinda ehk siis minu vanaemale, et kui see ükskord peaks ära surema, siis pärandus tehtaks tema nimele, kuna tema on vaene ja minu emal on kõik olemas....ise ei käi oma ema vaatamaski. Paar korda aastas ehk jõuab ja siis ka viriseb kui vilets eluke tal on. ma ei kannata teda silmaotsaski, sest ta just vanaemale oma halamisega haiget teeb ja ma kujutan ette kui vanaemaga peaks midagi juhtuma(jääb väga haigeks vms), siis poleks teda kuskil olemas...aru mai saa kust sellised sünnivad!
Betty Boo 06.08.2007 10:45
Minul on ikka oma suguvõsaga väga vedanud, eriti kui kuuled teiste imelugusid. Just noorema generatsiooniga käime tihedasti läbi ja elame üksteise asjadele pigem kaasa. Mingeid vihapidamisi ja nääklusi pole ette tulnud. Nendega lihtsalt läbi ei käi, kes oma elu ei oska elada ja käivad teiste juures halamas. See puudutab just minu isa õde, elagu ja jorisegu omaette.
Tanka 08.08.2007 09:34
meie suguvõsas ka õnneks mingit erilist õelutsemist ei toimu. Mul on jube väike suguvõsa kah!
Artikli kommenteerimiseks logi oma kasutajanimega sisse.
Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster